TOT NORDIC


 


Telèfon: 973.293.051 – 650.351405
Web:  www.aransaesqui.cat
Correu electrònic: aransaesqui@gmail.com
Adreça: El Fornell 25726 – Aransa
 
Veieu el mapa a google maps
 
 
 

Es troba situada al vessant sud del Pirineu, a la comarca de la Cerdanya, a 5 km. del poble de qui pren el nom.Els circuits de l’estació transcorren per frondosos boscos de pi negre i travessen prats d’alta muntanya, en un dels indrets més atractius per a la pràctica d’activitats a la neu. Paisatges boscosos i extraordinàries vistes.L’esquí nòrdic és l’activitat principal de l’estació, però també podeu fer excursions amb raquetes, passar un dia a la neu amb la família o senzillament gaudir d’un bon àpat, típic de muntanya, al restaurant de l’estació. A l’estiu també disposem d’una àmplia xarxa de senders per a recorrer a peu o amb btt. La estació disposa de escola d’esquí gestionada per “Club Elements”, un bon servei de lloguer de material tant d’esquí com de raquetes i un reconegut restaurant : El Fornell.

Prop de l’estació d’Aransa trobem una oferta d’allotjaments i restaurants rurals d’excelent qualitat.

 

 
Previous Image
Next Image

 
 
 
ALLOTJAMENTS
ARANSA
Ca l’Escolà ARI www.calescola.net 973515144
Cal Mariano RCP www.calmarianoaransa.com 973515191
Cal Sandic RCP www.calsandic.com 973515193
Fonda Cal Fuxet www.calfuxet.com 973515122
Hostal Pas de la Pera www.pasdelapera.com 973515001
Apartaments Cal Rosetó www.calroseto.com 660328754
Refugi Estanys de la Pera 628750099
LLES
Hotel Mirador H** www.hotelmirador.cat 973.515.075
Cal Rei RCP www.calrei.net 973.515.213/659.063.915
Fonda Domingo www.fondadomingo.com 973.515.295
Fonda Ca l’Abel www.fondacalabel.com 619.641692
Camping Cortal del Gral www.lles.net/camping 659.595.168
Ca l’Isidret ARI www.calisidret.cat 973.515.152
Alberg Can Ribals www.clubelements.com/ribals/CAT/index.php 973.515.214
Refugi de Cap de Rec 973.081.017/620.244.820
MUSSA
Hotel Campi H* www.fondacampi.cat 973.515.026
Ca l’Isidró RCP www.calisidro.com 679.935.357/973.515064
TRAVESSERES
Cal Mateuet ARI www.calmateuet.com 973.515.170/666.535.891
MARTINET
Apartaments Cal Patoi www.calpatoi.cat 679234752
RESTAURANTS
ARANSA
Hostal Cal Fuxet www.calfuxet.com 973515122
Hostal Pas de la Pera www.pasdelapera.com 973515001
El Fornell www.aransaski.cat 973293051
LLES
Fonda Ca l’Abel www.fondacalabel.com 619.641692
Hotel Mirador H** www.hotelmirador.cat 973.515.075
Fonda Domingo www.fondadomingo.com 973.515.295
La Coma www.restaurantlacoma.com 973.515.176
Sanillés www.sanilles.com 973.515.266
MUSSA
Hotel Campi H* www.fondacampi.cat 973.515.026
TRAVESSERES
Cal Lliuret www.callliuret.com 629.726.165
VILIELLA
Cal Tià http://viliella-lerida.salir.com/restaurant_cal_tia 973.081.022/608.264.398
PRODUCTES ARTESANALS I BOTIGUES
LLES
Queviures Paco 973.515.152
TRAVESSERES
Ple de Bo www.pledebo.com 973.515.484
CENTRES D’INTERPRETACIÓ I MUSEUS
Parc dels Búnquers de Martinet i Montellà www.bunquersmartinet.net 648141070
 

1 resposta
Arxius compartits a Box.net

Tot Nòrdic: Carrer Major, 8. 25700 - LA SEU D'URGELL. Tel: 973 351511. totnordic@catneu.net / www.totnordic.com